MAKE A WISH

Για μια ακόμη φορά το 7ο Γυμνάσιο, με πρωτοβουλία της καθηγήτριας Μακρή Ελεονώρας, συμμετείχε με επιτυχία στη δράση της οργάνωσης «Make a wish», βοηθώντας ένα παιδί που πάσχει από σοβαρή ασθένεια να εκπληρώσει το όνειρό του. Κατά τη διάρκεια του Δεκεμβρίου τα παιδιά του σχολείου, δείχνοντας έμπρακτα την αλληλεγγύη και την ευαισθησία τους, συγκέντρωσαν το συνολικό ποσό των 312ευρώ, αγοράζοντας 156 αστεράκια της οργάνωσης «Make a wish». Με τη συμβολή τους, υιοθέτησαν ένα παιδί, τον δεκαπεντάχρονο Ιωάννη, που πάσχει από χρόνια κοκκιωματώδη νόσο, και συνέβαλαν στο να εκπληρώσει την ευχή του και να αποκτήσει ένα Playstastion 5. Με αυτόν τον τρόπο, τα παιδιά ένιωσαν τη χαρά της ανιδιοτελούς προσφοράς προς έναν συνομήλικο τους στο πλαίσιο των συνολικότερων εθελοντικών δράσεων του σχολείου.

0 Σχόλια

Δεν υπάρχουν ακόμη σχόλια