Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ιδρύθηκε το 1994 με σκοπό να εκφράζει τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών της σχολικής μονάδας, να στέκεται αρωγός τους και να αποτελεί τον συνδετικό κρίκο ανάμεσα στους γονείς και το σχολείο.

Ο σύλλογος μας ασχολείται με προβλήματα δημόσιας υγείας, ασφάλειας και κοινωνικής ευαισθησίας. Φροντίζει για τον καλλωπισμό του σχολικού κτηρίου και των αιθουσών, την αγορά ηλεκτρονικού εξοπλισμού και όπου αλλού καλείται να συνδράμει σε συνεργασία με τον Διευθυντή και το Σύλλογο Καθηγητών.

Οργανώνει εκδηλώσεις που αναδεικνύουν την ποιότητα της σχολικής ζωής, όπως η γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου, όπως η στήριξη καρκινοπαθών της πόλης μας, η αγορά τροφίμων για συμπολίτες μας και γενικά η δράση του είναι άμεση όπου αυτό είναι αναγκαίο.

Μετά την εκλογική διαδικασία της 18ης Μαρτίου 2023 το νέο Δ.Σ. συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής:

Πρόεδρος: Παπασεβαστού Σεβαστή Αντιπρόεδρος: Λαγουδάκησ Εμμανουήλ

Γραμματέας: Τασίκα Βίκυ-Χριστίνα Ταμίας: Ροδίτη Καλλιόπη-Χριστίνα