Συμμετοχή του 7ου Γυμνασίου Ρόδου στη δράση της ΑΜΚΕ “Η Ρόδος για τη ζωή 2023”

Το 7ο Γυμνάσιο Ρόδου για μια ακόμη χρονιά συμμετείχε ενεργά στη δράση της ΑΜΚΕ «Η Ρόδος για τη ζωή», η οποία φέτος είχε ως στόχο την αγορά ενός μηχανήματος Fibroscan, που θα χρησιμοποιηθεί από τις Παθολογικές κλινικές του Γ.Ν. Ρόδου για την πρόληψη ηπατοκυτταρικού καρκινώματος. Οι μαθήτριες και οι μαθητές, οι καθηγήτριες και οι καθηγητές και ο διευθυντής κ. Ιωάννης Σάρλης υποστήριξαν τη δράση εθελοντισμού του σχολείου μας, αγοράζοντας t-shirts και δίνοντας ενεργά το παρών στις εκδηλώσεις που έγιναν και στο σχολείο αλλά και στην πόλη της Ρόδου. Οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου ενημερώθηκαν για τον σκοπό της δράσης, για θέματα που σχετίζονται με την αντιμετώπιση  ασθενειών και  ευαισθητοποιήθηκαν δείχνοντας έμπρακτα την  αλληλεγγύη τους.

Δείτε φωτογραφίες εκδήλωσης, κλικ ΕΔΩ!

0 Σχόλια

Δεν υπάρχουν ακόμη σχόλια