ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 7ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΣΤΟ Hellebæk ΤΗΣ ΔΑΝΙΑΣ

«Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ “Umweltfreundliches Europa – die Zukunft beginnt jetzt! = Φιλική προς το περιβάλλον Ευρώπη. Το μέλλον ξεκινά τώρα”, την εβδομάδα 27 Φεβρουαρίου έως 5 Μαρτίου 2023 διεξήχθη η 5η εκπαιδευτική συνάντηση στο Hellebæk της Δανίας στο σχολείο “Skorpeskolen Privatskole”. Στη συνάντηση εκ μέρους του 7ου Γυμνασίου Ρόδου μετείχαν οι καθηγήτριες Όλγα Αγραφιώτου, Αναστασία-Δικαία Νταμπαντζή, Γεωργία Κοντού, οι μαθήτριες Σελίν Ζαμαντάκη, Ναρίν Ντουραλή, της Γ΄ τάξης, η μαθήτρια Σοφία-Ευφραιμία Κλάδη και ο μαθητής Νικόλαος Καρασάββας της Α΄τάξης. Το θέμα της συνάντησης ήταν οι πηγές ενέργειας και οι γλώσσες εργασίας ήταν τα γερμανικά και τα αγγλικά.

Περισσότερες πληροφορίες για τη συνάντηση δείτε εδώ: https://www.rodiaki.gr/article/491377/ekpaideytikh-synanthsh-7oy-gymnasioy-rodoy-sth-dania?fbclid=IwAR2yuvQ4K9pSJP97DLQR1YuDh5nsPF3zb-Owm0phNxcZmNjxm24oh77blM0

0 Σχόλια

Δεν υπάρχουν ακόμη σχόλια